***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
daszma2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: czw gru 30, 2010 11:52
Lokalizacja: Cieszyn

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: daszma2 » czw mar 07, 2013 18:59

Dzięki za zainteresowanie :)
Fiesta jest brana bo uwagę, ale raczej silniki 1.3 70km i 1.4 80km.
doggie pisze:lepszym rozwiązaniem jest 1.4 TDCi /HDI od PSA/ 68ps bez FAP lub 70ps z FAP
Niestety w grę wchodzi tylko benzyna.

A co sądzicie o renault clio 3 w tej kwocie?



Awatar użytkownika
ck
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 855
Rejestracja: pt gru 17, 2004 13:10
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: ck » pt mar 08, 2013 14:47

Też mam zamiar kupić golfa Mk4 w dieslu.Znajomy jeździ takim z 2001r i prawdopodobnie będzie go sprzedawał.Autko ogólnie zadbane z polskiego salonu.Silnik na pompowtryskach 130KM.Przebieg 220tkm.Małe mankamenty można znaleźć we wnętrzu,ale to chyba norma.Chociaż niepokoi mnie wytarty boczek na siedzeniu od kierowcy.Czy to norma po takim przebiegu?Oprócz tego mam pewne obawy jeśli chodzi o pompowtryski,nie wiem czy słuszne.Najlepszym wyborem byłby bezproblemowy SDI,ale po pierwsze jest ich mało,a po drugie słabe.I jeszcze to,że jeździł po polskich drogach.Mówią,że auto które naśmigało po polskich drogach 200tkm,to tyle co w Europie zachodniej ponad 300tkm.Po pierwsze zawieszenie,po drugie platiki,które też cierpią przez zły stan dróg.Oczywiście wszystko można sprawdzić,ale chcę wiedzieć jak Wy na to się zapatrujecie i czy faktycznie jest tak jak się to utarło,czyli lepiej z Niemiec niż z Polski.



ForeCast
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: pt sie 21, 2009 22:18
Lokalizacja: Mrągowo/Warszawa

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: ForeCast » pt mar 08, 2013 17:53

Jak ma te 220kkm naprawdę to jeszcze sporo pojeździ, zawieszenie drogie nie jest - poza tym można je sprawdzić. Poza tym całe życie po polnych drogach nie jeździł, więc plastiki też się chyba tak nie wytłukły(to nie passat b5 :D). Wszystko można sprawdzić, a pompowtryski też nie są już teraz koszmarnym wydatkiem jesli chodzi o naprawę


Mój Golf:viewtopic.php?f=88&t=485892
Kupię zderzak przedni do Golfa mk3 w kolorze LP3G

erwinszczak_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: sob sty 19, 2008 15:59
Lokalizacja: Otwock

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: erwinszczak_ » pt mar 08, 2013 19:23

ForeCast pisze:Wszystko można sprawdzić, a pompowtryski też nie są już teraz koszmarnym wydatkiem jesli chodzi o naprawę
Przede wszystkim jesli ma oryginalne 220t km to jeszcze przed nimi dlugi zywot, boczek jesli ktos czesto wsiadal i wysiadal sie wyciera, jeszcze jezeli byla to grubsza osoba to juz wogole, co do aut z Polski a zachodu to w mojej opini jednak przy wiekszych przebiegach czuc roznice, glownie na plastikach i ich sztywnosci, ale eksploatacja tez na to wplywa, wiec wcale nie skresla to samochodu, trzeba obejrzec, przejechac sie i ocenic czy pasuje.



Awatar użytkownika
ck
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 855
Rejestracja: pt gru 17, 2004 13:10
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: ck » sob mar 09, 2013 17:48

To ile ma przejechane to się nie martwię,bo zawsze można sprawdzić.Natomiast jeśli chodzi o plastiki,to podam przykład na moim MK2.Kiedy sprowadziłem go 13 lat temu,to byłem w delikatnym szoku,że auto po 16 latach śmigania tak przyzwoicie się prezentuje w środku.Na tle konkurencji...co ja piszę konkurencja już dawno padła.Ale faktem jest,że po 13 latach jazdy w PL mocna dostał po dupie .



Awatar użytkownika
4x4piotr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt kwie 22, 2011 10:29

JAK KUPOWALEM GOLFA Z FORUM ...Z MORAŁEM!

Post autor: 4x4piotr » sob mar 09, 2013 20:25

do rzeczy....pamietajcie, ze jade kupowac golfa od znanego i cenionego forumowicza, ktory z postow wynika zna sie na wszystkim i dyskutuje na kazdy mozliwy temat...czytam oficjalne ogloszenie na JEDNYM Z PORTALI OGLOSZENIOWYCH ogladam zdjecia (kopia strony przed usunieciem ogloszenia w mojej dyspozycji :bajer: ) tam zamieszczone oraz zapoznaje sie dokladnie z historia auta i jego opisem zrobionym przez wlasciciela na forum (dla ciekawskich - jest jeszcze dostepne choc juz zablokowane :helm: pelna kopie oczywiscie posiadam ), najarany wiem czego sie moge spodziewac wiec rozmawiam telefonicznie z wlascicielem - nie ma zadnych wad ani problemow, uprzedzam lojalnie, ze jezdze golfami od...zawsze :bigok: , wplacam zaliczke w ciemno i jade po auto, daleko, pada śnieg... ale opisy byly OK , jestem na miejscu: stan techniczny rzeczywiscie mniej wiecej odpowiada opisowi :bajer: zobaczy sie dopiero na diagnostyce dokladnie (teraz juz wiadomo:syf olejowy w silniku i ukladzie chlodzenia, syf w skrzyni biegow, linka z samoregulatorem zalorzona niefachowo, uwalona poduszka pod silnikiem od strony skrzyni biegow) - natomiast sprzedajacy (pomimo, ze dzien wczesniej go "umyl") zapuscil auto totalnie do tego stopnia, ze na poczatku myslalem, ze to auto nie jest autem z ogloszenia :satan: ...wgniot dachu (o tu drabina spadla :chytry: ), zepsute zamki we wszystkich drzwiach, zablokowany (jak sie okazalo pourywane linki przy probie nieudolnej naprawy) mechanizm szyby pp, polamana pulka z tylu, oryg blaupunk vw ponoć "zepsul sie" i go nie ma (wymontowany a wsadzony po partacku na jakis dziwnych zlaczach i tasme klejaca jakis chinczyk z dvd z oslepiajacym ekranem), wyjete ordynarnie tylne glosniki, pewnie i wzmacniacz bo kabel zasilajacy od aku dynda, wyjeta oslona dolna silnika, oslona paskow, galka zmiany biegow pileczka golfowa, plastykowe obrecze na felgach zniknely nawet badziewny termometr zniknal z popielniczki (niby sie odkleil...slady chamskiego zdrapywania na sile!) generalnie z opisu forumowego malo co zostalo :ass: za to na forum vw i na allegro ( dla chcacych dysponuje linkami :cool: )pojawily sie niedawno te klamoty solo :hehe: Zatem co zostalo: pocharatane plastykowe boczne tylne polki, walniete i partacko nie/zrobione tylne lewe nadkole, hand made montowana pompa wtryskowa (do poprawki) prezez fachowca cieglo zimnego rozruchu uwalone , uklad z dioda majacy pokazywac czy jest ladowanie podpieto do ukladu el. ...chyba deski i pokazuje spadki napiecia na niej :rotfl: uwalona wycieraczka tylna i spryskiwacz, tylna klapa skorodowana w miejscach gdzie nie powinna, przednia szyba nie z rocznika i wklejona na silikon, podgrzewanie spryskiwaczy zdekompletowane - generalnie slady niefachowego i na dodatek niechlujnego samogrzebactwa wszedzie, walajace sie pod dywanikami jakies kawalki izolaci i kabli ...dokumentacja fotograficzna robiona na biezaco - chetnym do wgladu :helm: )...wywale od razu te wiesniackie :chytry: podswietlenia na desce i w srodku , chinczyka z dvd i jakies elektroniczne bajery z cyklu niewiadomodoczegoipoco :helm: moja belgijska pasadena z tego samego roku po 280tyskm w ORYGINALE gdzie WSZYSTKO DZIALA to przy nim kolekcjonerski rarytas - ktorego to w najblizszym czasie wystawie na sprzedaz WYNIK: :smoke: wziolem - co mialem zrobic, zal mi sie ...AUTA zrobilo...i do domu daleko na piechote :hehe: a śnieg pada jak cholera - reasumując jednak jest to jakas baza do zrobienia przyzwoitego auta dla syna (w ostatecznosci pojdzie na dawce)...na dodatek pierwsza swoja ze mna droge z lodzi przez w-we do domu przebyl znakomicie w totalnej sniezycy :bigok: no i komplet letnich opon na ats-ach dostalem pewnie dla oslody gratis :smoke: MORAŁ: NIE KUPOWAC AUT Z FORUM W CIEMNO NA PODSTAWIE SAMYCH OPISOW FORUMOWYCH GURU-PRZEMADRZALKOW BEZ WCZESNIEJSZEGO DOKLADNEGO OGLADANIA! :bylo: MINELO... czas zabrac sie do pracy nad tym GOLFikiem a wszelkie podobienstwo do osob z forum i ich pojazdow jest zupelnie...nieprzypadkowe! :hehe:
Ostatnio zmieniony pt mar 15, 2013 15:07 przez 4x4piotr, łącznie zmieniany 2 razy.


aro>wagoneer>disco1>def110>korando>samurai>disco1>navara>f150>def90>G463+W124E200...ewolucja?

Awatar użytkownika
szakulvip
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 603
Rejestracja: pt sty 02, 2009 23:09
Lokalizacja: WP
Auto: Audi a4 b8
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: szakulvip » sob mar 09, 2013 23:13

kolego 4x4piotr tak czytam, czytam te twoje "żale" i pod koniec patrze:
4x4piotr pisze:wziolem - co mialem zrobic, zal mi sie auta zrobilo i do domu dosc daleko na piechote
to naormalnie mnie rozwaliłeś :)
morał powinnieś zmienić jednak na:
KUPOWAĆ AUTA Z FORUM W CIEMNO... Ty jesteś tego najlepszym przykładem :bigok:


Obrazek

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » sob mar 09, 2013 23:30

Krótkie pytanie - mam możliwość kupić z banku bezwypadkowego mk4, 5-drzwiowy, silnik 1.6 8V, rocznik 1998, grudzień. Cena 5000 zł. Jedyny minus - skrzynia automat. Przebieg około 180 tys. km, rzeczywisty... nie kręcony przez bank, ale pewnie wcześniej tak :). Wyposażenia w zasadzie brak. Jedyne co ma to 4 poduchy, ABS - nie działa - świeci się kontrolka, klimy brak.
I tu pytanie - warto go brać na handel? Jest szansa sprzedać go za około 6500 zł?


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10549
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » sob mar 09, 2013 23:35

moim zdaniem istnieje ryzyko braku zarobku :D



Awatar użytkownika
kostek007
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: czw sie 05, 2010 10:12
Lokalizacja: Piekary Śląskie

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kostek007 » sob mar 09, 2013 23:47

herbu pisze: mk4, 5-drzwiowy, silnik 1.6 8V, rocznik 1998, grudzień. Cena 5000 zł.
No nie żartujcie, że ceny tak pospadały :banghead:
doggie pisze:moim zdaniem istnieje ryzyko braku zarobku
Dokładnie. W kąciku mk4 pewny użytkownik pisał, że za borę z 2000r., 1.4 16v 105km !(takie wychodziły też tyle, że kilka) chciał za niego 5tys. oczywiście komis i sprzedać za 8-9 tys.



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » ndz mar 10, 2013 00:02

Ten automat trochę mnie straszy. W zasadzie nie mnie, a potencjalnych nabywców. Jak znam rynek, to 90% odpuści ze względu na automat


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
marmi m
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 743
Rejestracja: pn sie 08, 2011 23:08
Lokalizacja: K-ce

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: marmi m » ndz mar 10, 2013 01:39

kostek007 pisze:No nie żartujcie, że ceny tak pospadały :banghead:
Ceny będą spadać coraz szybciej, jakby nie patrzeć zakończyła się już nawet produkcja 6-tki to 4-ki zaczną lecieć coraz bardziej w dół, bo jednak są to już wiekowe auta...
herbu pisze:Jak znam rynek, to 90% odpuści ze względu na automat
raczej tak jak myślisz sprzedać automat będziesz miał problem, do tego jeszcze auto bez klimy, w końcu pewnie się uda, pytanie jak długo to może potrwać i czy w tym układzie warto się za to brać w ogóle...


CC 1,7CDTI --> VW GOLF V 1,9TDI -->GOLF 6 2.0TDI CR

Obrazek

Awatar użytkownika
4x4piotr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt kwie 22, 2011 10:29

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: 4x4piotr » ndz mar 10, 2013 10:27

szakulvip pisze:kolego 4x4piotr tak czytam, czytam te twoje "żale" i pod koniec patrze:
4x4piotr pisze:wziolem - co mialem zrobic, zal mi sie auta zrobilo i do domu dosc daleko na piechote
to naormalnie mnie rozwaliłeś :)
morał powinnieś zmienić jednak na:
KUPOWAĆ AUTA Z FORUM W CIEMNO... Ty jesteś tego najlepszym przykładem :bigok:
:grin: a kto bogatemu zabroni :grin: a tak na serio jednak mylisz sie i to bardzo...pasadene kupilem przez opcje "kup teraz" na allegro nie widzac auta posilkujac sie wylacznie jego opisem na www i po 1 (slownie jednej ) rozmowie telefonicznej z wlascicielem :helm: PRZY ODBIORZE BYLEM MILE ZASKOCZONY BO AUTO PREZENTOWALO SIE LEPIEJ NIZ W OPISIE A FACET W SUMIE OBCY CZLOWIEK ZASERWOWAL MI W CENIE, KTORA PRZECIEZ OD RAZU ZAAKCEPTOWALEM (WYMIANE WSZYSTKICH PLYNOW, FILTROW, AMOROW I SPRZEZYN....Z FAKTURAMI ZE SKLEPU I OD MECHANIKA! tutaj temat wydawal sie rownie prosty co DUZO bezpieczniejszy: oficjalna oferta z dokladnym opisem na portalu handlowym, oferta sprzedazy na forum z podlaczonym opisem z ponad 2 lat co bylo do auta dokladane, pare mejli do wlasciciela, pare telefonow ...i wszystko ok i ani slowa, ze z podanego opisu zdemontowano cokolwiek a juz na pewno brak wzmianki o uszkodzeniach nadwozia :hehe: to nie sa moje zale :smoke: jak bym nie chcial to bym nim nie odjechal...TO PRZESTROGA DLA INNYCH ZEBY NIE WIERZYC W FORUMOWE BAJERY [-X
Ostatnio zmieniony ndz mar 10, 2013 15:23 przez 4x4piotr, łącznie zmieniany 1 raz.


aro>wagoneer>disco1>def110>korando>samurai>disco1>navara>f150>def90>G463+W124E200...ewolucja?

erwinszczak_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: sob sty 19, 2008 15:59
Lokalizacja: Otwock

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: erwinszczak_ » ndz mar 10, 2013 13:23

herbu pisze:Krótkie pytanie - mam możliwość kupić z banku bezwypadkowego mk4, 5-drzwiowy, silnik 1.6 8V, rocznik 1998, grudzień. Cena 5000 zł. Jedyny minus - skrzynia automat. Przebieg około 180 tys. km, rzeczywisty... nie kręcony przez bank, ale pewnie wcześniej tak . Wyposażenia w zasadzie brak. Jedyne co ma to 4 poduchy, ABS - nie działa - świeci się kontrolka, klimy brak.
I tu pytanie - warto go brać na handel? Jest szansa sprzedać go za około 6500 zł?
Bank wystawi pewnie fakture wiec skarbówka odpada, czyli kosztow zero, jesli auto jest w ladnym stanie to za te 6-6.5 powinienes je sprzedac, czesto sa osoby niepelnosprawne, ktore szukaja auta w automacie do jazdy, a za takie pieniadze, to tylko jakies stare v6 w automacie, ktorych koszty eksploatacji sa duze, jak jest naprawde w dobrej kondycji to bym zaryzykowal, bo napewno na nim nie stracisz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości