***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
erwinszczak_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: sob sty 19, 2008 15:59
Lokalizacja: Otwock

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: erwinszczak_ » czw lut 07, 2013 19:28

Pasik pisze:am do kupienia golfa mk4 1,9 tdi 115km 199r. koleś twierdzi że na pompie a nie na pompowtryskach. ile w tym prawdy?
Jesli to faktycznie 115hp ( takie wlasnie od 99r szly ) to jest na 100 % na pompowtryskach, na pompie byly 90 i 110 hp, niech Ci podesle zdjecie lub oznaczenie silnika, to zobaczymy co jest tam naprawde.



Awatar użytkownika
Pasik
Grupa Dolny Śląsk!!
Grupa Dolny Śląsk!!
Posty: 447
Rejestracja: wt paź 30, 2007 16:23
Lokalizacja: Żerniki Małe/Kobierzyce/Wrocław
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Pasik » czw lut 07, 2013 19:30

a jak wygląda sprawa z takim silnikiem? awaryjność itp? przebieg oryginalny 280k


http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=81114Passat! :)
Wołga na FB - lajkować!!!
Golf mk3GT na części!PW!
Gas Grass or Ass - Nobody Rides for Free
Kom:604-341-885[/b]

ForeCast
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: pt sie 21, 2009 22:18
Lokalizacja: Mrągowo/Warszawa

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: ForeCast » czw lut 07, 2013 19:42

Znam passata i golfa z takimi silnikami - AJM dokładnie - obydwa miały robioną uszczelkę pod głowicą, która wydaje się być defektem w wielu tych silnikach. Jednak przebiegi tych aut są bliżej nieznane, ale też oscylują w okolicach 300tysięcy. Sprawdzić to co w każdym TDI, do tego przypatrzeć się płynowi, spalinom(no z tym będzie gorzej w taką pogodę) i okolicy pompowtrysków


Mój Golf:viewtopic.php?f=88&t=485892
Kupię zderzak przedni do Golfa mk3 w kolorze LP3G

erwinszczak_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: sob sty 19, 2008 15:59
Lokalizacja: Otwock

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: erwinszczak_ » czw lut 07, 2013 20:24

Kolega mial golfa z tym silnikiem, przebieg wlasnie tez ok 300 tys, robil w nim uszczelke pod glowica, wymienial pompki, robil altenator, turbo, generalnie troche tego bylo, do wymiany w miare bliskim czasie kwalifikowal sie tez dwumas, autem jezdzil kilka lat, ale jak sie zaczelo sypac to wszystko w miare krotkich odstepach czasu ( generalnie to tez przestal o nie dbac, pewnie to tez mialo jakis wplyw ), wczesniej latalo bezawaryjnie , musisz sprawdzic dokladnie jego stan, bo tak naprawde wszystkie beda mialy podobny przebieg, jak jest zadbany to go napewno nie skresla...



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10538
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » czw lut 07, 2013 22:29

ja długi czas uzytkowałem AJM, nie był to mój ale sporo nakręciłem kilometrów, teraz jeździ nadal w dalszej rodzinie ma ponad 300 tyś km i kompletnie nic w nim nie było robione - NIC, oprócz czyszczenia turbosprężarki



kori
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: wt lip 01, 2008 08:24
Lokalizacja: lbn
Kontakt:

Silnik 2.0 115 MK4/Beetle

Post autor: kori » ndz lut 10, 2013 15:01

Chciałbym kupić Beetle z silnikiem 2,0. Obiło mi się o uszy że te silniki są dosyć nie udane, przynajmniej jeśli idzie o zużycie oleju, czy jest to jedyny mankament silników czy mają jeszcze inne bolączki ?
Czy usterki silników dotyczą całej serii czy jakieś konkretne oznaczenia ?
Znalazłem oznaczenia AEG,APK,AQY,AVH,AZG,AZJ,BEJ,BER,BEV,BHP,CBPA , zapewne B... dotyczą silników w nowszych modelach, mnie interesują te 98-02.
Ogólnie za wskazanie pozostałych mankamentów w Beetle będę wdzięczny.



Awatar użytkownika
arek409
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz mar 21, 2010 12:16
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: arek409 » ndz lut 10, 2013 20:14

Jestem zainteresowany golfem V z silnikiem 1.4 TSI (170 KM) Jakie macie opinie o tym silniku? Przebieg podany podany przez sprzedającego to 114 tys km. Warto taki silnik czy lepiej szukać auta z poczciwym 1.9 TDI?


Moje MK4 => http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/16b82864cbf26f13.html

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10538
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » ndz lut 10, 2013 20:57




Lewap
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob lut 09, 2013 17:52

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Lewap » pn lut 11, 2013 00:56

Witam. Man zamiar kupic golfa mk4 kombi 130KM tdi. Bedzie uzywany do pracy I na codzien bedzie ciagal przyczepe. Pytanie moje jest takie- czy szukac takiego z 4motion (jak bardzo to awaryjne I kosztowne w razie takowej), czy mozna ciagnac ciezsza niz 1400kg?

Sent from my Ascend G300 using Tapatalk 2



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10538
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » pn lut 11, 2013 09:37

Lewap pisze:czy mozna ciagnac ciezsza niz 1400kg?
o ile się nie mylę w polu O1 w DR jest max 1300kg z hamulcem najazdowym więc nie



wozekGTD
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 342
Rejestracja: sob lip 08, 2006 19:58
Lokalizacja: Szczecin

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: wozekGTD » pn lut 11, 2013 11:33

Witam, w koncu po pol rocznej walce z ubezpieczycielem dostalem pieniazki za skradzionego Leonidaska :-( i pojawil sie plan zakupu nowego auta, budzet nie jest ogromny, powiedzmy okolo 15- 20tys zł, wymagania sa :chytry: . Interesuje mnie auto niezbyt wielkie, moze byc o lekko sportowej charakterystyce i silniku diesla zapewniajacym w miare przyzwoite osiagi(i tak po zakupie sie zawirusuje :jezor: ). Narazie rozwazalem- Seat Ibiza 1.9tdi 130, Leon Sport 1.9 tdi 130 lub 150 ale mysle ze na TSa braknie pieniazkow, a3 z tym samym silnikiem, Golf GTI ARL, Alfa Romeo GT 1.9jtdm, bmw 320td compact. Wymagane zero szpachli na samochodzie, interesuja mnie ogloszenia z malopolski, jezeli ma ktos ciekawa propozycje, niekoniecznie z modeli ktore wymienilem u gory ale odpowiadajace poszukiwanej przeze mnie charakterystyce czyli dynamiczny diesel i troszke bardziej sportowe zaciecie to prosze o kontakt w temacie albo na pw.


Focus RS mk3 Nitrous Blue

Golf 6 TSI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: pn cze 06, 2011 12:23

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Golf 6 TSI » pn lut 11, 2013 17:36

Znajomy chce kupić Audi A8 D3 3.7 benzyna. Co sądziecie o tym silniku , jak z awaryjnością?



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10538
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » pn lut 11, 2013 18:10

Golf 6 TSI pisze:Znajomy chce kupić Audi A8 D3 3.7 benzyna. Co sądziecie o tym silniku , jak z awaryjnością?
w modelu D3 z silnikiem 3.7 był wtrysk pośredni Bosch Motronic, występował chyba seryjnie w konfiguracji z napędem quattro a więc nie montowano w nim felernych multitroników, generalnie na forach piszą że lepszy 4.2 bo pali tyle samo co 3.7, może na forum A8 coś znajdziesz http://a8team.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;

kilka opinii użytkowników:
Odnośnie D3 to mieliśmy u siebie kilka modeli, ponieważ Audi jest u nas od ponad 15 lat. A więc jak planujesz model A8 to optymalny rozwiązaniem jest 3.2FSI o ile nie jeździsz bardzo dynamicznie i średnia wartość przyspieszenia Ciebie zadowala (W mojej opinii jest to za mało). Zdecydowanie polecałbym 4.2 V8, który idealnie komponuje się w tym modelu z jego charakterystyką lub ewentualnie 4.2 TDI, jednak musisz pamiętać, że to V8 i z oszczędnością nie ma nic wspólnego. Dobrze się sprawdza na przelotach autostradowych można go pocisnąć do ok. 370-380KM. Na plus diesla przemawia moment i czuć, że dostaje "kopa w plecy", a benzynę trzeba kręcić jak to bywa w V8, ponieważ moment jest rozwijany liniowo.

Spalanie w cyklu mieszanym:

3.2 FSI / 14-16L/100km vs 3.0 TDI (chip na 275KM) 9-12L/100km
4.2 FSI / 14-22L/100km vs 4.2 TDI (seria) 12-18L/100km

A8 to taka krówka, więc jak ktoś kupuje tego typu model to raczej o wiele większym silnikiem niż 3000cm. Tutaj koszty są na 3 planie. Tak dla ciekawości jak goniliśmy na 2 x A8/S8 - 4.2 TDI oraz S8 V10 w rejonie górskim (zakręty,krótkie proste itp.) to zdecydowanie diesel był bardziej efektywny na ogólnym dystansie 200km, ponieważ zbiera się fajnie z dołu i mamy potężny zapas nm. V10 o taki mały sznyt, który niedość że nie pochodzi od Lambo to jeszcze potafi zjeść do 30L/100km przy ostrym ciśnięciu.

3.7V8 jakoś mnie nie przekonuje bo jak wspomnieli już przedmówcy koszty jego eksploatacji są porównywalne do 4.2V8 ale mocy i momentu jest jednak mniej.

Jednostki 3.2V6 osobiście nie znam i taką wogóle nie jeździłem... osobiście lubię jednak mocne auta więc takiego silnika nie brałem nigdy pod uwagę ale jeżeli nie zależy Ci na osiągach a koszty eksploatacji mają jednak znaczenie to można by się skusić i na tą V6-tkę.

W klubie A8/S8 ( http://A8team.pl" onclick="window.open(this.href);return false; ) informacji nt. silnika 3.2V6 raczej niewiele znajdziesz - wśród miłośników tego modelu auta króluje topowy silnik 4.2V8, tak w modelu D2 jak i w D3 przy czym w D2 jest ich zdecydowanie więcej gdyż z tym silnikiem wyjeżdżało także S8.

Silnik 4.2 w benzynie szczerze polecam - jest dosyć prosty, mało awaryjny, sprawiający mało problemów tak w użytkowaniu jak i w serwisowaniu.
Opowieści o absurdalnie wysokich kosztach użytkowania są trochę naciągane - wiele rzeczy da się naprawić w normalnych ludzkich pieniądzach, w wielu problemach pomoc można znaleźć właśnie wśród kolegów z A8team.

Już nie wspomnę o tym, że kolega Sebastian jak zwykle popisuje się wiedzą i jako przykłady wciąż wrzuca jakieś opowieści z rynku angielskiego które do rynku polskiego pasują tu jak pięść do oka :P
np. wspomniana przez kolegę kwestia wymiany klocków hamulcowych i interfejsu diagnostycznego VAG/VCDS dotyczy wyłacznie tylnych klocków i wynika z tego że A8/S8 D3 posiada elektryczny hamulec postojowy - przednie klocki wymienia się tak samo jak w wielu innych autach.
Dostęp do programu VAG/VCDS wcale nie jest tak utrudniony - jego oryginalną wersję posiada wiele warsztatów poza ASO + spora liczba osób prywatnych tak jak np. ja :-)

Problemy z silnikami FSI o których tak rozpisuje się kolega Sebastian to również trochę naciągana historia... piszę, że naciągana dlatego że w A8 D3 w rocznikach 2002-2005 właściwie nie było silników FSI więc i nie było problemów które kolega opisuje... silniki FSI, o ile dobrze pamiętam, weszły w rocznikach 2005 ale w modelowym 2006 czyli z produkcji po czerwcu 2005 :P

Co do części zamiennych - ze zwykłych rzeczy eksploatacyjnych prawie wszystko jest dostępne w zamiennikach... elementy zawieszenia, klocki, tarcze i wiele, wiele innych.
Jeżeli serwisów nie chcesz robić tego w ASO to można spokojnie korzystać z dobrej jakości części zamiennych ale sam warsztat polecam dobierać z rozwagą bo niestety przyjąć takie auto będzie chciało wielu ale zrobić je dobrze będzie już umiało niewielu.

Zakup używanego A8 D3 to dosyć ciężki temat... nie dlatego, że jest ich mało ale dlatego, że mało jest egzemplarzy naprawdę wartych uwagi. Sporo z tego co jest na Allegro to wychwalane pod niebiosa przez handlarzy słabo wyposażone sztuki, często z mniejszymi lub większymi usterkami które wg. handlarzy to tylko zwykły czujnik a tak naprawdę to usterka na kilka tysięcy pln.
Ogólnie rzecz biorąc auto nie jest zbyt awaryjne a największą jego bolączką bywa najczęściej poprzedni właściciel - po prostu największe koszty generują zaniedbania serwisowe.
Przy zakupie zwróć uwagę aby wszystkie elementy wyposażenia były sprawne - auto jest wręcz naszpikowane elektroniką... do wielu elementów wyposażenia auto posiada oddzielny komputer/sterownik a wszystkich razem jest tu kilkadziesiąt więc jak coś nie działa to naprawa może być kosztowna.

Na temat A8/S8 opowiadać można by wiele a wiedzy jaką posiadam i tak nie da się przełożyć na taki jeden temat więc... Rafale, jakbyś potrzebował pomocy to pisz do mnie bezpośrednio a postaram się jakoś pomóc.



Radosny_Kocur
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt lut 12, 2013 22:41

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Radosny_Kocur » wt lut 12, 2013 23:37

Witam !
Planuje zakup samochodu do 10 tys. Najlepiej jakieś dynamiczny hatchback, ewentualnie zgrabny sedan. Od samochodu oczekuja trwałości, dynamiki oraz względnej ekonomii. Auto również musi mieć prestiż oraz wygląd. Aktualnie rozważam zakup Golfa IV TDI, jakie sa wady i zalety tego auta ? Po VW oczekuje trwałości, niezawodności oraz prestiżu. Jeszcze romyślałem nad Audi A3, ale jest droższe oraz chyba(?) kosztowniejsze w utrzymaniu. Inyme samochody o których myślałem to Peugeot 406 cupe, Toyota Corolla/Celica, Honda Prelude oraz Alfa Romeo 156 benzyna lub diesel... właśnie, co sądzicie o Alfie? Niektórzy mówią ze włoski szrot itd... az tak jest źle? np. http://otomoto.pl/alfa-romeo-156-C27769108.html" onclick="window.open(this.href);return false;

aktualnie "jeżdże" Polonezem wiec trzeba kupić coś na poziomie ;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości