Samochód z niemiec ... - procedury

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ad.ek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: wt lip 11, 2006 15:11
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Post autor: ad.ek » pn lip 17, 2006 11:41

Dawca_Nerek pisze:1. Kupujesz od niemca (pamietaj o karcie abmeldung)
2. przez granice przejezdzasz bez problemu nic nie zglaszasz (na lawecie najlepiej)
3. tlumaczysz dokumenty
4. przeglad w polsce
5. urząd celny
6. urzad skarbowy
7. wydzial komunikacji
8. ubezpieczyciel
ad2ja bym dodal ze jesli bedziesz wracal przez czechy bo ja tak jezdze do monachium to musisz sie liczyc ze na granicy austry-czesko musisz knedlowi dac 10E w kieszonke bo bedzie lipa:D (bo musisz miec gasnice, kamizelke, apteczke, komplet bezpiecznikow, zarowek itp. a nawet jak masz wszystko to i tak sie czepi :D)



Awatar użytkownika
bkolodz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 14:14
Lokalizacja: Poznań - Lublin
Kontakt:

Post autor: bkolodz » śr lip 26, 2006 14:18

w nocy z czwartku na piatek jade do zachodnich Niemiec i Holandii po autko, mozecie mi podpowiedziec jakie adresy komisow? miejscowosci objetne, albo do ktorych miast warto zajrzec, dzieki

i ewentualnie gdzie sa gieldy samochodowe w Niemczech, slyszalem o takiej w Dortmundzie, w jaki to miejscu Dortmundu i wajki dzien to otwarte. Dzieki wielki


ride for life, live for ride.....

Awatar użytkownika
ElmerT
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt lip 28, 2006 00:52
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: ElmerT » pt lip 28, 2006 01:08

Witam wszystkich forumowiczów, poczytałem o waszych problemach i spostrzeżeniach dotyczących zakupu auta za granicą i chciałbym dorzucić swoje 2 grosze.
1. primo - PILNUJCIE briefu i dowodu jak oka w głowie - bez tego za chiny ludowe nie zarejestrują wam w Polsce auta. Mnie osobiście czeka podróż 500 km w jedną stronę po duplikat Fahrzeugschein -jedyne 50 euro , bo zgubiłem go po wyjściu z ukochanego urzędu celnego :helm:
2. po drugie primo - co do cen na umowach: za auto śmiało pisać 20 - 50 i takiej wersji się trzymać. Naprawdę zarówno celnicy jak i w skarbówce mogą was pocałować w :ass: i tak niczego nie udowodnią. Ja od kwoty 50 euro zapłaciłem bodajże 134 zł akcyzy. Kumpel przyprowadził max wypas Audi A 6 z 2001 r i zgadnijcie ile ma na umowie ??? ........ tak 50 euro.

3. Po trzecie primo jak ktoś jest milionerem to może zakupem życia wrócić na kołach ale zarówno ja jak i wiele innych osób polecam lawetę - odpada czekanie na blachy z czerwonym paskiem no i 160 e w kieszeni.
Od połowy maja do dnia dzisiejszego jeżdżę moją trójczyną na papierowych blachach wykonanych własnoręcznie i póki co (odpukać) nikt się nie przyczepił, oczywiście OC wykupione.



Awatar użytkownika
kwitecki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: ndz cze 12, 2005 18:01
Lokalizacja: Kobyłka
Kontakt:

Post autor: kwitecki » ndz lip 30, 2006 21:41

Witam !!!

Niebawem prawdopodobnie bede sie wybieral za granice w celu zakupu auta (prawdopodobnie mkIV) i chcialbym o cos zapytac Tych którzy juz takie zakupy robili:

- czy w Niemczech urzad wydajacy blachy celne (z czerwonym paskiem) sa czynne w soboty ..??
- czy zna ktos w lub widzial po dordze jakies miejsca w stylu komisow z czesciami typu felgi , akcesoria tuningowe ...??

Jesli jeszcze ktos ma jakies cenne uwagi poza tymi wymienionymi powyzej w poscie to prosze pisac.

Z gory dziekuje za wszelka pomoc. :-)



Awatar użytkownika
bkolodz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 14:14
Lokalizacja: Poznań - Lublin
Kontakt:

Post autor: bkolodz » śr sie 02, 2006 06:30

kwitecki pisze: czy w Niemczech urzad wydajacy blachy celne (z czerwonym paskiem) sa czynne w soboty ..??

niestety nie, ja wrocilem z Niemiec w poniedzialek wieczorm,boczekalem przez weekend na urzad :(

pelna relacjez cennikiem zdam dzis wieczorem


ride for life, live for ride.....

kabaneczek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr sie 09, 2006 22:36
Lokalizacja: Tam daleko...

Post autor: kabaneczek » czw sie 10, 2006 00:23

Witam. A więc ja to zrobie chyba tak ze znajomy mi przywiezie auto i zostawi je w kraju wroci z dokumentami do niemiec wymelduje i mi je przesle. Tylko jeszcze musze go do tego namowic hehe :P Tak chyba moze byc ?

AKCYZA- Tak czytam i wpisze na umowie raczej 10-30 euro bo przeciez auto z 93 roku moze tyle kosztowac. Zreszta niech dzwonią do znajomego a on potwierdzi ze za tyle sprzedal.

Jak ktos pamieta jaki wniosek i deklaracje wypelnia w Urzedzie Celnym to prosze o powiedzenie. Na stronie http://www.mf.gov.pl/sluzba_celna/index ... &dzial=565 są wszystkie wnioski i deklaracje :)



kubar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz wrz 03, 2006 13:02
Lokalizacja: wawa

Post autor: kubar » czw wrz 07, 2006 20:53

Niedawno ściągnąłem z Niemiec Golfa III i jestem w trakcie załatwiania wszystkich, długotrwałych formalności więc pomogę. W urzędzie celnym wypełniasz AKC-U (deklaracja nabycia wewnątrzwspólnotowego). Zapoznaj się z instrukcją wypełniania bo z tego co widziałem ludzie po kilka razy wypełniają, rwą, wypełniają ...itd. Do tego składasz tłumaczenie faktury (w moim przypadku nie było takiej potrzeby - chyba już tyle aut ściągnęli inni z dojcza, że treści faktury babki z za okienka znają na pamięć). No i oczywiści komplet dokumentów typu: zielona książeczka, dowód rej, faktura. Pamiętaj, że zostawiasz kopię wszystkich wymienionych więc zrób je za wczasu bo pucha opada jak wyczekasz się w kilometrowej kolejce i usłyszysz, że Ci nie przyjmą deklaracji bo nie ma xero. Później wpłata na konto Izby Celnej należnego podatku, polski przegląd, znaczki skarbowe za 11pln. Ja na razie na tym etapie zakończyłem - czekam na decyzję celnego. Ale z tego co wiem to następne kroki do urzędu skarbowego i wydziału komunikacji. Przy dobrych wiatrach w miesiąc się wyrobię.

Powodzenia, cierpliwości i wyrozumiałości dla urzędniczek z celnego. Przecież to normalne, że każdego obsługują po 15-20min , spóźniają się min. 30min i kończą pracę 30min przed oficjalnym czasem - bo jak twierdzą muszą przecież kiedyś poukładać sobie papiery.

pzdr
qbar


kubar

Awatar użytkownika
malllcin
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pt wrz 08, 2006 11:50
Lokalizacja: Radom

Post autor: malllcin » pt wrz 08, 2006 22:25

Ja niedawno to przeszedłem... . A wiec od poczatku... zakupiłem golfana niemieckich zjazdówkach najomy handlarz ... Oczywiscie umowa była przepisana na mnie:D pierwsze co zrobiłem to w wizyta na przegladzie, prosto z tamtad udałem sie do agencji cenlnej (oni za nie duza opłata załatwiaja wszystkie formalnosci z clem) nastepnie po ujszczeniu 150zł z umowa kupna potwierdzona notarilanie (mimo iz miałem w 2jezykach) oraz przetłumaczoym brifem, przegladem udałem sie do skarbowego. Złozyłem tam deklaracjie vat24... i teraz nic tylko czekac za ok 7dni było zaswiadczenie o zwolnieniu z podatku (vat24) nastepnie za ok10 miałem zaswiadczenie o ujszczeniu akcyzy. Nastepnym krokiem przey rejestracji był wydział komunikacyjny tam miałem mała przygode gdyz czekałem 2godz w kolejce by dowiedziec sie ze zapraszaja jutro:) ale nastepnego dnia nauczony doswiadczeniem udałe sie z samego rana i tam z kompletem dokumentów (tj brif, wymeldowanie przetłumaczone, zaswiadczeniem o pozytywnym badaniu techniczym i wyzej wymienionymi zaswiadczeniami po zapłacie 500zł opłaty recyklingowej i 247zł. (tablice i karta...) zarejstowałem samochod (oczywiscie dowod dostałem tymczasowy)

Do KUBAR: do urzedu skarbowego mozesz udac juz sie teraz nie czekajac na zaswiadczenie o ujszczeniu cła, w skarbowym potrzeby jest ksero+orginał brifu, przgladu, umowy tłumaczenie, i wypełniona deklaracjia vat24. Bo na wydanie zaswiadczenia tez trzeba czekac wiec tylko radze... to ci przyspieszt tylko czas...

Do ELMERT: ja tez tak myslałem ze jesli mam wykupione OC to mozna smigac niestety tylko tak myslałem gdyz pewnego pieknego dnia jechałem no i po drugiej stronie jechała nasza kochana policjia zobaczyła blachy (a mam zjazdowki z niemiec wiec data waznosci ubezpieczenia widnieje na tablicy) na rondo i za mna a ze widziałem ze tak sie lukaja potem zawracaja wiec troszke szybciej nie czekajac na nich pojechałem za swiateł nim oni zawruca no ale dogonili mnie na dyskotece... I sprawa ma sie tak gdyz wedlug przepisów o ruchu mowi wyraznie ze jesli zakupisz auto musisz je przerejstrowac w ciagu 30dni ale Polska w 88 podpisała porozumienie z niemcami chodzi o to generalnie ze jesli u nich blach sa wazne 2tyg to i w polsce tez.... wiec ja sie wywinołem tylko w formie pouczenia 50zł i dobrze sie skonczyło:) Ale policjant mówił ze teroetycznie powinien lawete i mandat karny do 500zł. Znalazłem nawet gdzies taki artykół w necie na ten temst wiec osobiscie nie polecam jazdy bez waznych tablic to jest jak igranie z ogniem (nie potrzebne koszty mandat lub laweta w najgorszym wypadku...) ale z drugiej strony kto nie ryzykuje to nie pije szampana...:P
Ostatnio zmieniony sob wrz 09, 2006 14:59 przez malllcin, łącznie zmieniany 1 raz.



kubar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz wrz 03, 2006 13:02
Lokalizacja: wawa

Post autor: kubar » sob wrz 09, 2006 11:25

tks malllcin,
malllcin pisze:po zapłacie 500zł opłaty recyklingowej
opłata recykingowa :grrr: ? napisz proszę co to takiego i na jakiej podstawie się ją ustala. Może był ten temat już wałkowany ale nie doczytałem.

pzdr
qbar


kubar

Awatar użytkownika
adamek88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: pn kwie 17, 2006 19:17
Lokalizacja: Breda NL
Kontakt:

Post autor: adamek88 » sob wrz 09, 2006 11:38

płacisz 500zł od każdego ściągnietego wozu za to żę kiedyś go zezłomujesz w Polsce i nikt chyba nie wie na jakiej podstawie płaci się tylko od ściąganych



Awatar użytkownika
malllcin
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pt wrz 08, 2006 11:50
Lokalizacja: Radom

Post autor: malllcin » sob wrz 09, 2006 11:47

Opłata recyklingowa wynosci 500zł jest płacona na konto Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Opłata jest stała(500zł) niezaleznie od daty produkcji czy stanu technicznego auta... Taki wymysł panstwa panstwo kaze my placimy characze...
A tak na marginesie panstwo zmniejszylo opłate za karte pojazdu to musieli na czyms odbic...



Awatar użytkownika
adriana81
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1115
Rejestracja: czw mar 23, 2006 00:26
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: adriana81 » ndz wrz 10, 2006 00:50

mam małe pytanko chcemy kupic golfa na niemieckich blachach ubezpieczenie stracilo waznosc czy mozna go doubezpieczyc w Polsce???musimy go jakos dociagnac z Nysy do Chorzowa 8-[



Awatar użytkownika
malllcin
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pt wrz 08, 2006 11:50
Lokalizacja: Radom

Post autor: malllcin » ndz wrz 10, 2006 08:42

moim zdaniem moze byc mały problemik co innego jak by był juz w polsce i chciałbys go ubezpieczyc na nr vin, polskie agencjie ubezpieczeniowe nie robia z tym problemów ale niemiecka policjia moze sie doczepic do waznosci blach...



broker66
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 14:49
Lokalizacja: polska

Post autor: broker66 » pn wrz 11, 2006 15:00

:kac:
Prosze o POMOC!!!!!
po krótce:
Kupiłem auto od niemca ale w POLSCE (po awarii) na nie mieckich blachach z kółeczkami :blush:
mam "dowód rejestracyjny" i umowe kupna - po polsku oraz książkę serwisową i 3 komplety kluczyków
nie mam "briefu" niemiec twierdzi że go nie miał i wymeldowania nie bordzo mogę nim jeździc
prośba CO MAM TERAZ ZROBIĆ jak go zarejestrować (chyba odwaliłem kaszanę ;) )



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości