Samochód z niemiec ... - procedury

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » pt lis 04, 2005 13:19

Cos nie bardzo z tym placeniem akcyzy...ale to sporo moze zalezec od tego jak byly formalnosci zalatwiane...najwazniejsze ze staniesz sie posiadaczem Golfa :grin:



Awatar użytkownika
neo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: czw lut 17, 2005 18:39
Lokalizacja: Pruszcz Gd.
Kontakt:

Post autor: neo » wt lis 15, 2005 21:11

Mam takie pytanie dlaczego po rejstracji trzeba wykupic oc? Chce kupic MkI zeby go odbudowac i nie wiem czy od razu go rejstrowac czy czekac az go skoncze, tylko ze to troche potrwa



dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » wt lis 15, 2005 23:50

Tak naprawde to chyba nic nie musisz...OC masz miec jak jezdzisz...jak nie jezdzisz to nie musisz miec OC...jak nie bedziesz samochodu wyciagal poza garaz to nikt Ci nie bedzie kazal miec OC.

Nie wiem w jakim stanie jest Twoj Golf...bo zeby dalo sie zarejestrowac musi przejsc przeglad...jak przejdzie i dopiero chcesz go odbudowywac to ja bym na Twoim miejscu zarejestrowal a z OC poczekal...



Awatar użytkownika
neo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: czw lut 17, 2005 18:39
Lokalizacja: Pruszcz Gd.
Kontakt:

Post autor: neo » śr lis 16, 2005 00:04

No to super bo juz sie przestraszylem :grin: po golfa dopiero jade jest to MkI Cabrio i troche przcy trzeba w niego wlozyc zeby przeszedl przeglad Mam taki plan zeby zobic co trzeba zarejstrowac i potem go dopracowac :grin:



dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » śr lis 16, 2005 13:59

Mozna i tak...w kazdym razie dopoki nie jezdzisz nie musisz placic OC.

Powodzenia :pub:



Maciejwwo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr mar 30, 2005 09:47
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Maciejwwo » czw gru 08, 2005 15:34

witam
tak czytam i czytam ale nie moge znalezc interesujacej mnie odpowiedzi.Nosze sie z zamiarem sprowadzenia autka z Niemiec.Planuje jechac z laweta co obnizy koszty transportu.rozumiem ze biorac auto na lawecie nie ponosze zadnych oplat w de?warunkiem jest aby auto bylo wymeldowane i musze dostac karte tzw abmeldung??po przyjezdzie do Polski najpierw przeglad, potem zlozenie papierow w urzedzie celnym, potem tlumaczenie papierow i zaplata akcyzy, miedzyczasie czekanie na decyzje z celnego potem z decyzja z celnego do skarbowki zlozyc papiery i znowu czekanie na decyzje jak ma sie decyzje ze skarbowki to do wydzialu komunikacji??dobrze mowie??tylko jak to jest z spisaniem umowy z niemcem??bo chcialbym zarejestrowac auto na siebie ale miec wspolwlasciela dla znizek w oc np. mame(tak jak mam teraz :grin: )a slyszalem ze tak sie nie da??no chyba ze umowe wypelnie sobie u nas na miejscu?mozna tak?i jakie dokumenty trzeba okazywac na granicy jezeli wogole trzeba??no i jak wyglada sprawa ubezpieczenia?jezeli nie chce rejestrowac auta na "stale"tylko na czerwonych probnych tablicach polskich?(czyli bez karty pojazdu,stalego dowodu i stalych tablic?)jaki okres mozna na nich przejezdzic??slyszalem ze 2 tyg?no i jak wtedy z ubezpieczeniem?mozna na 2 tyg wykupic i ile kosztuje?i jezeli ma sie znajomosci w wydziale komunikacji to czy mozna te probne polskie przedluzac :grin: ??jak tak to ile max?
dzikuje za wszelkie odpowiedzi
pozdrawiam


VW Diesel Power
VW Jetta mk1 '83 diesel
www.balonem.pl - loty balonem na gorące powietrze - super zabawa!!!

dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » czw gru 08, 2005 22:45

O probnych polskich tablicach nie wiem nic...jak masz znajomych to ich sie pytaj...co do wspolwlasnosci to ja mialem taka sama sytuacje i przyznam ze sam nie jechalem po samochod wiec umowa przyjechala wypelniona tylko z jednaj strony...a ja na spolke z ojcem zostalem wpisany juz na miejscu...w kazdym razie jak bedzie wpisane dwie osoby w umowie kupna/sprzedazy to nie bedzie zadnego problemu z rejestracja na wspolwalasnosc...a procedury wygladaja tak jak opisales...

Z ubezpieczeniem na probne tablice nie bedzie problemu bo mam znajomego ktory pol roku jezdzil na szwajcaskich blachach i mial na nie ubezpieczenie wiec z tym spoko...2 tygodniowe ubezpieczenie raczej sie nie oplaca bo moze sie okazac ze zaplacisz prawie tyle co za rok (przy znizkach)...a stala polise zawsze mozna przepisac jak juz zmienisz blachy



Awatar użytkownika
piotrek1712
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: pn wrz 05, 2005 18:38
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: piotrek1712 » ndz sty 08, 2006 03:49

A orientuje sie moze ktos jakie sa konsekwencje jechania z Niemiec sprowadzonym samochodem na blachach od innego samochodu? Co mi grozi o ile mnie zlapia?
Planuje sprowadzic samochod o identycznym nadwoziu jak moj, tyle ze z mocniejszym silnikiem, czyli na pierwszy rzut oka nikt nie powinien sie zorientowac co jest grane, gorzej jak by zaczeli sprwadzac numer silnika lub nadwozia. A taka mozliwosc biore pod uwage bo zastanawiam sie czy ryzyko jest duze, bo zaoszczezdic na tym troszke pieniedzy mozna.



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » ndz sty 08, 2006 11:05

piotrek1712 pisze:A orientuje sie moze ktos jakie sa konsekwencje jechania z Niemiec sprowadzonym samochodem na blachach od innego samochodu? Co mi grozi o ile mnie zlapia?
Planuje sprowadzic samochod o identycznym nadwoziu jak moj, tyle ze z mocniejszym silnikiem, czyli na pierwszy rzut oka nikt nie powinien sie zorientowac co jest grane, gorzej jak by zaczeli sprwadzac numer silnika lub nadwozia. A taka mozliwosc biore pod uwage bo zastanawiam sie czy ryzyko jest duze, bo zaoszczezdic na tym troszke pieniedzy mozna.
Mnie się wydaje że to za bardzo ryzykowne... troszke pod kryminal podchodzące jakby się cos stało



Awatar użytkownika
zbyszegk
GTI Edition
GTI Edition
Posty: 749
Rejestracja: pt gru 02, 2005 20:46
Lokalizacja: BT
Kontakt:

Post autor: zbyszegk » ndz sty 08, 2006 11:36

Maciejwwo pisze:witam
no i jak wyglada sprawa ubezpieczenia?jezeli nie chce rejestrowac auta na "stale"tylko na czerwonych probnych tablicach polskich?(czyli bez karty pojazdu,stalego dowodu i stalych tablic?)jaki okres mozna na nich przejezdzic??slyszalem ze 2 tyg?no i jak wtedy z ubezpieczeniem?mozna na 2 tyg wykupic i ile kosztuje?i jezeli ma sie znajomosci w wydziale komunikacji to czy mozna te probne polskie przedluzac :grin: ??jak tak to ile max?
dzikuje za wszelkie odpowiedzi
pozdrawiam
Można dopisać do dowodu rejestracyjnego drugiego właściciela już przy rejestracji, wystarczy tylko w urzędzie skarbowym złożyć deklaracje o darowiźnie 1/2 samochodu lub innej jego części, tylko tak żeby być zwolnionym z podatku od darowizny, (kwota darowizny nie może przekroczyć chuba 7 tys. zł, także z tym nie ma problemu
potem przy rejestracji dołączyć te dokumenty o darowiźnie, na próbnych musisz normalnie ubezpieczyć samochód jak chcesz nim jeździć, ja jak miałem próbne to nie ubezpieczałem ale nie jeździłem. Próbne przez miesiąc można mieć.

a z tłumaczeniem to jak pojedziesz weź ze sobą polski arkusz umowy jak sprzedawca sie zgodzi na taką to już pare złoty mniej za tłumaczenie, ja musiałem najpierw przetłumaczyc a potem dopiero do celnego iść.... w niemczech to tylko wyrejestrowanie pojazdu musisz mieć jak na lawecie (abmeldung) w Briefie...



dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » ndz sty 08, 2006 22:56

Wedlug mnie z tymi blachami to strasznie sliska sprawa...

Z wspolwlasnoscia najlepiej sie wpisac w umowie kupna-sprzedazy i nie ma potem z tym zadnych problemow...



Awatar użytkownika
piotrek1712
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: pn wrz 05, 2005 18:38
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: piotrek1712 » sob sty 21, 2006 18:03

Wie ktos moze cos wiecej na temat tycyh zmian ktore ostatnio zaszly odnosnie sciagania samochodow z Niemiec? Jak to wszystrko teraz wyglada?


VW Golf II '90 1,6 TDic 2005 - 2007
VW Golf III cabrio US '97 2,0 8v 2007 - ?

dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » sob sty 21, 2006 21:07

Chyba nic takiego sie jeszcze nie zmienilo...wszedl podatek ekologiczny- dodatkowe 500 zl na utylizacje...



Jacek...
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: ndz sty 22, 2006 18:37
Lokalizacja: Zachodniopomorskie-Szczecinek
Kontakt:

Post autor: Jacek... » ndz sty 22, 2006 20:06

to te 500 zl na utyliyacje jeszcze wazne ?? gdzies slyszalem w radiu i nawet czytalem jakis artykul ze niby maja to zniesc i tego ma nie byc :) i tutaj moje pytanie :) gdzie mozna dokladnie sie dowiedziec czy to wazne jeszcze czy nie ?? bo w sumie rzecz biorac niby akcyza nie legalna ! ale polska to polska :D musi to na rusi a u nas jak to chce !! :grrr:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości