Samochód z niemiec ... - procedury

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
malllcin
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pt wrz 08, 2006 11:50
Lokalizacja: Radom

Post autor: malllcin » pn lis 05, 2007 23:35

wszystko sie zgadza z tymi tłumaczeniami wymagane jest, nie wiem jak jest teraz z podatkiem akcyzowym ale jak ja nie cały rok temu rejestrowałem to podatek musiałeś zapłacić ( czasami na fakturach zakupu piszę sie śmieszne sumy po to aby zmniejszyć cło) do opłat dolicz jeszcze recykling.
Ostatnio zmieniony pn lis 05, 2007 23:37 przez malllcin, łącznie zmieniany 1 raz.



uro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr sie 09, 2006 11:57
Lokalizacja: poznan

Post autor: uro » wt lis 06, 2007 11:46

Witam. Zamierzam jechac do niemiec po auto i wracac nim na kolach. Wiem ze musze wykupic tablice celne w niemieckim urzedzie, ale czy tam podaje jakies swoje dane, a jesli tak to czy to auto moge bez problemu potem dalej sprzedac w polsce czy musze je najpierw zarejestrowac. Jesli musze rejestrowac to czy sa jakies sposoby zeby tego uniknać??



Awatar użytkownika
malllcin
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pt wrz 08, 2006 11:50
Lokalizacja: Radom

Post autor: malllcin » wt lis 06, 2007 18:38

uro pisze:Witam. Zamierzam jechac do niemiec po auto i wracac nim na kolach. Wiem ze musze wykupic tablice celne w niemieckim urzedzie, ale czy tam podaje jakies swoje dane, a jesli tak to czy to auto moge bez problemu potem dalej sprzedac w polsce czy musze je najpierw zarejestrowac. Jesli musze rejestrowac to czy sa jakies sposoby zeby tego uniknać??
Tak podajesz dane zarówno do wymeldowania jaki do ubezpieczenia ( które jest nie zbęde jeśli chcesz wracać samochodem na kółkach).
Pozdro



uro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr sie 09, 2006 11:57
Lokalizacja: poznan

Post autor: uro » wt lis 06, 2007 20:05

to jak potem wyglada procedura jesli chcial bym sprzedac to auto? Musze je rejestrowac na siebie czy moge je bez problemu w polsce sprzedac dalej



Awatar użytkownika
straznik_tartaku
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: wt maja 03, 2005 11:38
Lokalizacja: Zebrzydowice-Cieszyn
Kontakt:

Post autor: straznik_tartaku » sob lis 24, 2007 19:10

Mam pytanie dotyczace kupienia samochodu z niemczech .Mam tam przyjaciela ktory sie podjał sprowadzenia mi samochodu .Mam pytanie jak napisac umowe i czyje dane podac na wymeldowniu moje czy tego kumpla .Bo on tym samochodem bedzie wracał.Dane na umowie beda moje a co z danymi na wyldowaniu niemieckim i na czasowym ubezpieczeniu samochodu (samochod pojedzie na kołach) .Nie wiem czyje dane tam podac .Prosze o szynka pomoc bo jutro wracam do swojego wiezienia (wojska ) i nie bede mogł odczytac postow
Ostatnio zmieniony pn lis 26, 2007 14:12 przez straznik_tartaku, łącznie zmieniany 1 raz.


Zapraszam do oceny mojego audi http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=43130&start=50
[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images20.fotosik.pl/13/722b1a4a2205a008.jpg[/img][/url]

Fugi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 13:14
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Fugi » śr lis 28, 2007 16:07




scuzz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: śr gru 05, 2007 20:14
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: scuzz » śr gru 05, 2007 20:17

Witam
Mam zamiar kupić od handlarza Golfa 3 z niemiec. Poinformowano mnie że przyjedzie on bez blach ( na lawecie ). Teraz moje pytanie jak mam dojechać od handlarza do siebie do domu bez blach, lub jakie procedury musze wykonać aby móc spokojnie dojechać.



calbaleth
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: czw paź 18, 2007 14:18
Lokalizacja: Powiat Radomszczański

Post autor: calbaleth » pt gru 07, 2007 18:05

SCUZZ ja byłem w podobnej sytuacji.Ale oczywiści w cenie samochodu sprzedawca mi go dowiózł lawetom do domu.Powiem ci że jedyny problem jaki napotkałem to było badanie techniczne ponieważ niemając blach strach było jeździć ale na szczęście znajomy mi pomógł . [-o<



Awatar użytkownika
malllcin
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pt wrz 08, 2006 11:50
Lokalizacja: Radom

Post autor: malllcin » sob gru 08, 2007 17:32

możesz podjechać z handlarzem na lawecie na przegląd (sprawdzisz sobie stan techniczny auta i od razu przegląd ) czyli załatwisz dwie rzeczy. Jak dobrze zagadasz to to ci ten handlarz za free przewiezie a jak nie to dorzucisz mu z 50zł do ceny auta to taki nie najgorzej na tym wyjdziesz :hmm:
Ostatnio zmieniony sob gru 08, 2007 17:33 przez malllcin, łącznie zmieniany 1 raz.



katiescarlet7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt gru 11, 2007 20:27
Lokalizacja: Polska

Post autor: katiescarlet7 » wt gru 11, 2007 20:50

calbaleth pisze:SCUZZ ja byłem w podobnej sytuacji.Ale oczywiści w cenie samochodu sprzedawca mi go dowiózł lawetom do domu.Powiem ci że jedyny problem jaki napotkałem to było badanie techniczne ponieważ niemając blach strach było jeździć ale na szczęście znajomy mi pomógł . [-o<
ze mną i moim autkiem było dokładnie tak samo... :hmm: :satan:


miłośniczka vw

piter88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 18:14
Lokalizacja: Głogów
Kontakt:

Post autor: piter88 » sob gru 15, 2007 22:47

Witam! :bajer: Chcem kupić Golfa 3 w Niemczech i nie wiem jak sie do tego zabrać :blush: jak tam dojechac najlepiej, gdzie szukać autek i jak zabrac je do Polski? :grrr:



Alibaba
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz gru 16, 2007 20:15
Lokalizacja: Sierpc
Kontakt:

Post autor: Alibaba » pn gru 17, 2007 17:15

piter88 Najlepiej szukaj w necie (np www.mobile.de) jak znajdziesz coś godnego uwagi dzwonisz domawiasz i jedziesz...



piter88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 18:14
Lokalizacja: Głogów
Kontakt:

Post autor: piter88 » pn gru 17, 2007 17:38

Ile kosztuje wykupienie tablic celnych? duzo trzeba sie z tym pier****??
Ostatnio zmieniony pn gru 17, 2007 20:19 przez piter88, łącznie zmieniany 1 raz.



prophet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob gru 08, 2007 12:47
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: prophet » pt gru 21, 2007 23:16

Witam, ja rowinez zastanawiam sie czy kupic auto w niemczech, ale mam pare pytan. Otoz mianowice, czy bardziej oplaca sie jechac samemu po auto czy szukac jakiegos transportu na lawecie? Jezeli pojade sam to czy ktos wie ile kosztuje tam wykupienie ubezbieczenia i tablic zeby moc wrocic autem na kolach? a moze macie jakies namiary na komisy w ktorych kupowaliscie i ktore nie sa zbyt daleko od granicy ? dzieki za odpowiedz pozdro



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości