Samochód z niemiec ... - procedury

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » pn mar 05, 2007 14:07

User pisze:Witam, mam pytanie dotyczace akcyzy.
Umowe kupna samochodu mam z 19 lutego, przeglad zrobiony 23 lutego a akcyze chce zaplacic jutro tj. 6 marca. Czy beda jakies kary za zaplate tego podatku w tym terminie??
Co musze miec oprocz umowy kupna sprzedazy? dokumenty rejestracyjne niemieckie i tlumaczenie ich? Czy wystarczy sama umowa?
do urzedu celnego nie musisz miec jeszcze tłumaczen, jedyne co musisz miec to przegląd, umowe, brief, dowod rejestracyjny. kara za przekroczenie 5 dniowego terminu jest od 100 do 1500zl i jak dzwoniłem pytac to zalezy od uznania kierownika UC, moze nałożyc minimalny wymiar kary. lepszym rozwiazaniem byłoby przepisanie umowy z nowa data



Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » pn mar 05, 2007 14:41

User pisze:Umowe kupna samochodu mam z 19 lutego, przeglad zrobiony 23 lutego a akcyze chce zaplacic jutro tj. 6 marca. Czy beda jakies kary za zaplate tego podatku w tym terminie??
Panowie, robicie sobie sami problemy - w przepisach nie ma okreslonego terminu opłacenia podatku akcyzowego - a w kazdym razie do niedawna nie było - jest natomiast 5-dniowy termin na zagłoszenie do UC sprowadzenia auta - nie znaczy to ze nalezy uiscic odrazu akcyze - tu przepisy mówia ze podatek akcyzowy nalezy zapłacic najpózniej w dniu rejestracji pojazdu - bez tego zresztą nam go nie zarejestrują. Co do samego obowiazku rejestracji to mamy na to chyba 30 dni od sprowadzenia auta - ale to juz trzeba by sprawdzic w przepisach


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

User
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob cze 03, 2006 21:39
Lokalizacja: Ostróda/Olsztyn

Post autor: User » pn mar 05, 2007 15:39

umowe moge przepisac z nowa data, tu by nie bylo problemu, tylko ze date przegladu mam z 23lutego, troche dziwne by bylo jakby przeglad byl zrobiony w Polsce a kupiony by był po przegladzie -umowa zawarta w Niemczech. Nie wiedzialem, ze do 5 dni jest na zgloszenie do UC, ze sie kupilo woz, no to bede musial bulic zapewne :( Trudno.
Dzieki Wam za info (dałbym Wam jeden punkcik, ale nie wiem gdzie kliknać).



Tajny
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: pt lut 16, 2007 00:57
Lokalizacja: POLAND

Post autor: Tajny » wt mar 06, 2007 00:50

User, a może by tak zrobic przegląd na nowo tylko w innej stacjji ?

[ Dodano: 05 Mar 2007 23:53 ]
Zadzwoń do pierwszej lepszej agencji celnej, w mim przypadku koleś z agencji powiedział iż liczy się data z umowy bądż data badania technicznego, jesli umowe możesz przepisać to smyrnij sie jeszcze raz na badanie techniczne i po sprawie.



User
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob cze 03, 2006 21:39
Lokalizacja: Ostróda/Olsztyn

Post autor: User » wt mar 06, 2007 12:18

ku_bi, do urzedu celnego nie potrzeba przedladu, kary nie zaplacilem powiedzialem ze wjechal terminie mniejszym niz 5 dni i luz poki co.

Tajny, faktycznie przeglad chyba zrobie mu na nowo.



ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » wt mar 06, 2007 17:24

User pisze:ku_bi, do urzedu celnego nie potrzeba przedladu, kary nie zaplacilem powiedzialem ze wjechal terminie mniejszym niz 5 dni i luz poki co.

Tajny, faktycznie przeglad chyba zrobie mu na nowo.
widocznie kazdy urzsd celny wg własnego uznania.... ja bylem w urzedzie celnym ok 2 tyg temu musialem miec przeglad, tak samo moj kumpel - w poprzedni piatek, cofneli go bez przegladu.....



User
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob cze 03, 2006 21:39
Lokalizacja: Ostróda/Olsztyn

Post autor: User » wt mar 06, 2007 18:45

dziwne, przepisy powinny byc jednolite. no, ale chyba nie ma sie co dziwic w koncu mieszkamy w Polsce ;)



ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » wt mar 06, 2007 20:13

User pisze:dziwne, przepisy powinny byc jednolite. no, ale chyba nie ma sie co dziwic w koncu mieszkamy w Polsce ;)
mnie juz nic niezdziwi, przeczytej moj post wyzej z 23.02



User
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob cze 03, 2006 21:39
Lokalizacja: Ostróda/Olsztyn

Post autor: User » śr mar 07, 2007 09:56

z tego co zobaczylem na stronkach bip z dwoch miejscowosci to tryb odwolawczy wyglada nastepujaco:

"Od decyzji odmawiającej rejestracji pojazdu przysługuje stronie prawo wniesienia odwołania do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Poznaniu, w terminie 14 dni od daty jej doręczenia.
Odwołanie wnosi się za pośrednictwem Wydziału Komunikacji.
Odwołanie nie podlega opłacie skarbowej." To bylo dla miasta Poznań (chodzi chyba o wpisanie miasta wojewodzkiego, jakie w Twoim przypadku to sie dowiesz w wydziale komunikacji.

Druga sprawa to ze napisali ze zwolnione z oplat jest. Tymczasem np. w Kraśniku są opłaty skarbowe!

"TRYB ODWOŁAWCZY:
Odwołanie wnosi się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Lublinie* za pośrednictwem organu, który wydał decyzję Odwołanie wnosi się w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji stronie.

*Opłata skarbowa:

za podanie - 5,00 zł.
za każdy załącznik - 0,50 zł"

Podsumowywujac to skarga kierowana jest do Samorządowego Kolegium Odwoławczego a skarge skladasz w swoim wydziale komunikacji.



ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » śr mar 07, 2007 10:58

dzieki, jeszcze zdaze z odwołaniem :hmm:



FaYaH
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 10:35
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: FaYaH » śr kwie 11, 2007 11:14

witam, mam taki problem: kupilem golfa varianta od posrednika. Bryka srowadzona jest z holandii i ma swoje zolte tablice. Niewiecie moze jakich formalnosci musze teraz dopelnic zeby auto bylo juz moje? Z gory dziekuje za kazda porade

[ Dodano: 11 Kwi 2007 11:15 ]
a jeszcze taka sprawa bo niewiem czy dalej trzeba placic ta akcyze czy moze juz nie?



crashh
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 17:58
Lokalizacja: Radom

Post autor: crashh » śr kwie 11, 2007 18:20

Witam.
krzysiek12 i jak to w końcu załatwiłeś?
Mam podobny problem, kupiłem samochód u handlarza, celne, skarbówka, przegląd tłumaczenia załatwiłem, schody zaczęły się przy rejestracji, nie chcą zarejestrowac auta ponieważ nie posiadam tego małego "briefu" czyli dowodu rejestracyjnego, mam duży brief w którym wbita jest pieczątka, że pojazd wyrejestrowano, oraz "auberbetriebsetzung" co po niemiecku oznacza wyrejestrowanie, wymeldowanie, z tą samą datą co na pieczątce w briefie, dostałem takie wytłumaczenie, że od 2005 roku w Niemczech nie zabierają dowodu przy wymeldowywaniu i muszę go miec, ewentualnie z niemiec zaświadczenie o zagubieniu dowodu rejestracyjnego czy pojazdu zwał jak zwał, w necie wyczytałem, że niektóre landy nie stosują już nawet wymeldowywania tylko wbijają w brief pieczątkę, oraz że zamiast właśnie tego dowodu przedstawia się to zaświadczenie wymeldowania.
http://www.v10.pl/prawo/Sprowadzanie,sa ... a,200.html
Dodam, że samochód przyjechał na lawecie bez tablic, bez tablic był też robiony przegląd, pojazd był dowieziony na lawecie.
Spotkał się ktoś z takim problemem, proszę o pomoc co mam zrobic, na co sie powołac, wyczytałem w necie, że ludzie maja podobne problemy z tym, że w niektórych urzędach rejestrują bez tego dowodu normalnie
http://www.word.slupsk.pl/g2/2006_05/64_fileot.pdf
Tutaj znalazłem obowiązującą ustawę z której wynika Art 72 pkt. 5:
Rejestracji dokonuje się na podstawie dowodu rejestracyjnego, jeżeli pojazd był zarejestrowany.
A co jeżeli był wyrejestrowany??
Byłbym wdzięczny za pomoc, z góry dziękuje i pozdrawiam.



Awatar użytkownika
bartekjaw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: czw lut 15, 2007 17:48
Lokalizacja: J-no

Post autor: bartekjaw » śr kwie 11, 2007 23:47

FaYaH pisze:witam, mam taki problem: kupilem golfa varianta od posrednika. Bryka srowadzona jest z holandii i ma swoje zolte tablice. Niewiecie moze jakich formalnosci musze teraz dopelnic zeby auto bylo juz moje? Z gory dziekuje za kazda porade

[ Dodano: 11 Kwi 2007 11:15 ]
a jeszcze taka sprawa bo niewiem czy dalej trzeba placic ta akcyze czy moze juz nie?
Idziesz z papierami do urzedu celnego.. (zrob sobie ksero wszystkich)
tam placisz 60zł +17zł (jakos tak)..
tam jak Ci dadza potwierdzenie zapłaty akcyzy.. idziesz do urzedu skarbowego tam wypelniasz VAT 24 i placisz 160zł..
Czekasz az dadza Ci formularz z VAT 25.. (podobno sie tydzien czeka)..
pozniej jak odbierzesz ten VAT 25. Idziesz do urzedu komunikacji tam placisz 500recykling oraz 225zl tablice biale...
Chyba masz zrobiony juz przegląd?
W wydziale komunikacji Ci sprawdza papiery.. dadza ci biale tablice.. i tymczasowy dowod na okres 10dni..
Pozniej idziesz do PZU ubezpieczyc bryke.. :okej:

** niezapomnij zrobic tlumaczenia Briefu jeszcze;) :kwiatek:
a jeszcze taka sprawa bo niewiem czy dalej trzeba placic ta akcyze czy moze juz nie?

Wydaje mi sie ze po 5dniach od sprowadzenia samochodu?



FaYaH
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 10:35
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: FaYaH » pt kwie 13, 2007 09:56

dzieki dzieki dzieki :grin:
U mnie sprawa wyglada nastepujaco:mam juz te wszystkie ksera i bylem w celnym, zlozylem potrzebne papiery teraz musze czekac tydz na ich odbior.Przeglad juz tez zrobilem.Mialem problem z dowodem bo niedostalem wlasnie tej 3 jego czesci ktora jest wymagana przy rejestracji, ale jak sie okazalo nie we wszystkich urzedach :smoke: w moim wlasnie niejest potrzebna wiec tu problemu niebedzie. A jeszcze w sprawie tego przekraczania granicy i dat roznych, ja w tych papierach z celnego wpisalem inne daty tak ze niby niedawno sprowadzony, moze przejdzie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości